Obec Zlončice
Obec Zlončice

Užitečné informace pro rodiče dětí

... VČ. AKTUÁLNÍ ZPRÁVY PRO VYSOKOŠKOLÁKY A ZE ZUŠ KRALUPY N.VLT.

Informace a zadání práce na doma pro děti chvatěrubské školy najdete zde.

Zpráva ze Základní umělecké školy Kralupy nad Vltavou:

Během tohoto týdne podnikne naše škola patřičné kroky k tomu, abychom mohli od pondělí 23. března 2020 nabídnout žákům studujícím hudební obor (a v rámci možností i ostatní obory) výuku elektronickou cestou. Využijeme k tomu různé prostředky vzdálené komunikace a sdílení, jako jsou WhatsApp, Google Hangtous a google Meet, Skype, Google drive a jim podobné. Materiály pro hudební nauku jsou již nyní umístěny na webu školy (https://www.zuskralupy.cz/hudebni-nauka/). K uskutečnění distančního vzdělávání je potřeba z vaší strany vlastnictví „chytrého telefonu“ s operačním systémem Android, případně iOS a instalace příslušné aplikace, podle domluvy s konkrétním vyučujícím.

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní projekt nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se nakladatelství Fraus rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Stejně tak poskytneme zdarma prostředí pro online komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma.

Další inspiraci pro výuku a procvičování znalostí dětí na doma najdete v tomto článku.

Vysokoškolákům pak patří sdělení Národní knihovny ČR:

Studenti a pedagogové veřejných i soukromých vysokých škol mohou od 17. 3. 2020 využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol. Dnes v dopoledních hodinách se na tom dohodli generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda a Jiří Srstka, ředitel spolku DILIA, kolektivního správce autorských práv. Zpřístupněno tak bude více než 206.000 titulů digitalizovaných monografií a periodik, což je přes 59 milionů stran.
"Po dobu vyhlášení nouzového stavu si budou moci vysokoškoláci naše fondy otevřít, přečíst, ale z logiky věci nemůžeme povolit stahování a tisk těchto fondů," dodává Kocanda. 

Odkaz na aplikaci Kramerius -  http://kramerius.nkp.cz/

Datum vložení: 13. 3. 2020 18:14
Datum poslední aktualizace: 17. 3. 2020 17:21
Autor: Ladislav Sedlár

Život v obci

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:83
TÝDEN:1129
CELKEM:438079

Svátek

Svátek má Vítězslav

Zítra má svátek Magdaléna